Samochód zastępczy Łódź

Raport dotyczący ilości wypadków samochodowych w poszczególnych miastach wojewódzkich za rok 2013 wskazuje, że Łódź jest najniebezpieczniejszym w Polsce miastem dla kierowców. Doszło w nim wtedy do 1715 wypadków drogowych. Stłuczki, kolizje i inne zdarzenia drogowe to nie tylko zagrożenie życia i zdrowia, ale i najczęściej konieczność odstawienia samochodu do warsztatu. Auto zastępcze jest w takim wypadku często ostatnią deską ratunku przed przykrymi konsekwencjami zamiany czterech kółek na dwie nogi, zwłaszcza w mieście tak wymagającym ostrożnej jazdy, jakim jest Łódź.

Auta zastępcze – znaj swoje prawa

Do niedawna jeszcze w Polsce o zwrot kosztów wynajmu pojazdu zastępczego mogli ubiegać się tylko przedsiębiorcy używający auta w celach firmowych. Firmy ubezpieczeniowe niechętnie patrzyły na wnioski prywatnych kierowców, z reguły je odrzucając. Jednak dzięki naciskom Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego sytuacja się zmieniła – i to z korzyścią dla zwyczajnych obywateli.

W 2001 r. Sąd Najwyższy uchwalił, że zwrot kosztów wynajęcia auta zastępczego przysługuje również osobom, które używają samochodu w celach prywatnych, co oznacza, że:

  • jeśli Twoje auto zostało poszkodowane w wypadku nie z twojej winy, możesz wynająć pojazd zastępczy, a koszty z tym związane pokryje OC sprawcy;
  • samochód zastępczy należy Ci się na czas naprawy, a w przypadku szkody całkowitej nawet do czasu możliwości zakupu następnego (wypłata odszkodowania);
  • nie musisz informować ubezpieczyciela o zamiarze wypożyczenia;
  • nie musisz udowadniać ubezpieczycielowi sposobu korzystania z auta zastępczego.

Usługi naszej wypożyczalni obejmują pomoc kierowcom, którym potrzebny jest samochód zastępczy. Łódź, podkreślmy to raz jeszcze, jest miastem, w którym łatwo o stłuczkę, ale dzięki nam – łatwo również zminimalizować niedogodności z tym związane.

wynajmij auto zastępcze z oc sprawcy wypadku

Mercedesa za malucha – wymogi co do samochodu zastępczego

Jeśli chcemy otrzymać od ubezpieczyciela sprawcy zwrot wydatków związanych z wypożyczeniem auta na czas likwidacji szkody, musimy przestrzegać kilku warunków. Zwróćmy uwagę, że:

  • pojazd zastępczy musi być podobnej lub niższej klasy niż uszkodzony;
  • zdarzenie drogowe należy koniecznie zgłosić towarzystwu ubezpieczeniowemu jeszcze przed wynajmem auta zastępczego;
  • cena usługi powinna się mieścić w średniej stawce obowiązującej na lokalnym rynku;
  • firma ubezpieczeniowa najprawdopodobniej nie zrefunduje kosztów wynajmu w przypadku, gdy posiadamy drugie auto;
  • okresu wypożyczenia nie należy celowo przedłużać, gdyż może to spowodować odmowę wypłaty przez ubezpieczalnię.

Jeśli zatem liczyliśmy, że dzięki wypadkowi zyskamy za darmo tymczasową frajdę poprowadzenia najnowszego modelu luksusowego SUV-a, to niestety, ale się rozczarujemy. Ale wiedza o tym, że wynajem zastępczego auta finansowany z OC sprawcy wypadku jest normalnym następstwem powstałej szkody – na pewno się przyda. Korzystając z naszej oferty aut zastępczych już nie musisz martwić się o cenę – po prostu wsiadasz i jedziesz.

Pomocna dłoń od wypożyczalni Metropolis

Zdarza się, że koszt wypożyczenia samochodu na czas naprawy przekracza bieżące możliwości domowego budżetu, a na rekompensatę trzeba czasem poczekać. Dlatego też naszym Klientom dajemy możliwość wynajmu bezgotówkowego. Dzięki temu nie zapłacisz za pojazd zastępczy ani złotówki, a nasza wypożyczalnia załatwi za Ciebie wszystkie formalności związane z dochodzeniem należności od ubezpieczyciela. Zajmiemy się Twoim przypadkiem z pełną odpowiedzialnością – do czasu aż Twój samochód będzie znowu sprawny.

Potrzebujesz samochodu zastępczego?

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy!

Imię i nazwisko *

Telefon *

ZAREZERWUJ AUTO
TOP